Lajme

TRAJNERI PANUÇI SHPALL LISTËN PËR MIQËSOREN E 13 NËNTORIT, TURQI-SHQIPËRI

Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Kristian Panuçi shpall listën e lojtarëve të cilët ka...
Më shumë

Golat më të bukur

Shikoni golat më të bukur të Europianit 2016
Më shumë

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 13.10.2017

  1.KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të Nenit 65/1 dhe Nenin 66/1 te...
Më shumë

Presidenti Duka takim me mediat për mbylljen e edicionit eliminator të ekipit kombëtar

Presidenti Armand Duka ka zhvilluar sot në ambjentet e FSHF një takim me median për të...
Më shumë

Lushnjë, përurohet investimi i përbashkët FSHF – Bashki

Eshte inauguruar diten e sotme tapeti i ri i stadiumit "Roza Haxhiu" i qytetit te Lushnjes nje investim i...
Më shumë

U-17, trajneri Mustedanagic shpall listën për turneun zyrtar të UEFA-s

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic do...
Më shumë

Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci për dy ndeshjet e fundit Eliminatore

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka dalë sot në një konferencë për shtyp në FSHF,...
Më shumë

Ekspozohen në Shkodër 4 Kupat e Botës të fituara nga Italia

Ambasada e Italisë në Tiranë dhe Federata Italiane e Futbollit kanë kënaqesinë të sjellin,...
Më shumë

Shqipëri-Itali, katër Kupat e Botës në Shkodër të hapura për publikun!

Ambasada italiane në Tiranë në bashkëpunim me Federatën Italiane të Futbollit, dhe në vigjilje...
Më shumë

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 05.10.2017

1.KF “Kukësi”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende brenda rrethimit të...
Më shumë

U-19 humbet ndaj Ukraines

Kombetarja U-19 e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani ka humbur ne ndeshjen e pare ne grupe te...
Më shumë

KOMBETARJA/ Sulmuesi Cikalleshi demtohet, nuk mund te aktivizohet me Spanjen dhe Italine

Sulmuesi i ekipit kombetar te futbollit Sokol Cikalleshi ka pesuar nje demtim gjate seances se...
Më shumë